Auto kursi B kategorijai

auto kursi

Droši vien ikviens sabiedrisko transporta lietotājs labprāt stūrētu savu personīgo auto. Lai to spētu izdarīt un iegūtu tiesības, ir jāiziet auto kursi un jānokārto B kategorija. Tieši šī ir pati populārākā un pieejamā autoskolās apgūstamā kategorija. Pēc tam, kad izvēlēta vēlamā mācību iestāde, izmantojot gan atsauksmes, gan neatkarīgo un objektīvo pētījumu autoskolas.com un noslēgts līgums, var izvēlēties sev vēlamo grupu un mācību laiku. B kategorijas mācības var sākt no 18 gadiem. Teorētiskās apmācības laikā tiek apgūti Ceļu satiksmes noteikumi, satiksmes drošība un pirmā palīdzība.

Auto kursi B kategorijā paredz divas dažādas vadīšanas tiesības:

  • B kategorija, kas nozīmē mehāniskos transportlīdzekļus, izņemot A kategorijas motociklus, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kilogramus un kuri ir konstruēti un paredzēti ne vairāk kā astoņu pasažieru pārvadāšanai, neskaitot vadītāju, kā arī šādas kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kilogramus. Ir atļauts arī šīs kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa pārsniedz 750 kilogramus, ja šā savienojuma pilna masa nepārsniedz 4250 kilogramus.
  • BE – B kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, ja šāds savienojums neietilpst B kategorijā.

Kā norisinās auto kursi B kategorijā?

Praktiskās braukšanas sākas pēc 2 teorijas nodarbībām, kad apgūti pamatprincipi. Pirmās nodarbības vienmēr norisinās mācību laukumā, tāpēc nav jābaidās par tūlītēju braukšanu aktīvajā ceļu satiksmē. Kopējais apmācības laiks ir 4 akadēmiskās stundas (14 x 45min).

Lai iegūtu B kategorijas vadītāja apliecību ir jāapgūst sekojošas figūras:
• Stāvvieta paralēli braukšanas virzienam;
• Apgriešanās braukšanai pretējā virzienā;
• Iebraukšana gabarītvārtos;
• Rampa;
 Kases automāts.

B kategorijas eksāmens

Pēc auto kursu beigšanas, B kategorijas eksāmens autoskolā parasti ir ar 30 jautājumiem, ilgst 30 minūtes un drīkst būt pieļaujama tikai 1 kļūda. Savukārt, valsts eksāmens ilgst 30 minūtes un sastāv no 30 jautājumiem, bet pieļaujamas 3 kļūdas. Tas nozīmē, ka autoskola maksimāli labi sagatavo kursantu, lai topošais vadītājs drošāk un pārliecinošāk spētu nokārtot valsts eksāmenu.

Eksāmena laikā notiek zināšanu pārbaude par transportlīdzekli

Katram braucējam jābūt drošam, ka ir gana lielas zināšanas par dažādām tēmām, kas nozīmīgas braucot. Jāpārliecinās, ka pēc auto kursiem topošais vadītājs saprot riepu pārbaudi dažādiem laika apstākļiem, zina kā veikt motora tehnisko apkopi un bremžu sistēmas pārbaudi. Tikpat svarīga ir stiklu tīrītāju, gaismas ierīču darbības pārbaude un riteņu nomaiņas kārtība, kā arī dažādi ar to saistītie drošības pasākumi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *