Dermatoloģija – gan veselībai, gan skaistumam

Internets ir piesātināts ar rakstiem par veselīgu dzīvesveidu. Par pareizu uzturu, kurā mums stāsta ne tikai ko ēst, bet arī kā ēst. Par pareizu dienas rutīnu, jo bez noteiktajām stundām miega vai citām ikdienas niansēm nebūs īsti labi. Par fiziskajām aktivitātēm, jo žurnālu vāku modeļiem augumi ir smaga darba rezultāts, ne tikai fotošopa pieskāriens. Kur izpaliek dermatoloģija?

Visur lasāmi „skaistumkopšanas padomi”, kas bieži vien iet roku rokā ar sevis vai mīļotās „palutināšanu”. SPA apmeklējumi pāriem, SPA apmeklējumu dāvanu kartes, pat SPA bārdas kopšana. Tiek aizmirsts, ka dermatoloģija ir tik pat svarīga, cik kosmetoloģija.

Āda ir orgāns

Vai zinājāt, ka āda ir ne tikai orgāns, bet mūsu lielākais orgāns? Tā pasargā mūsu iekšējos orgānus, un tā regulē mūsu ķermeņa temperatūru, to atvēsinot vai lūkojot noturēt optimālu temperatūru. Nedrīkstam aizmirst, ka āda ir mūsu organisma veselības stāvokļa vistiešākais atspoguļojums. Pie kādiem speciālistiem vērsties pēc konsultācijas?

Par mūsu ādu vislabāk māk parūpēties dermatologi jeb ādas ārsti. Dermatoloģijas speciālisti palīdz rūpēties par ādas, matu un nagu veselīgu izskatu un labsajūtu visa mūža garumā.

Dermatoloģijas nozīme

Dermatologa profesionālais, izmeklējošais skatiens var pamanīt un diagnosticēt dažādas ādas problēmas to sākuma stadijā, novēršot nopietnus veselības apdraudējumus. Kas šķiet kā jauna dzimumzīmīte kopš vasaras, var izrādīties ādas vēža priekšvēstnesis. Tāpat dermatologs arī mācēs palīdzēt ar citām bieži sastopamām ādas problēmām – ekzēmas ārstēšanu, saules bojātas ādas atkopšanu, u.tml.

Dermatoloģija spēlē vienlīdz svarīgu lomu arī ādas skaistuma jautājumos – dermatologs sniegs konsultācijas estētiskās dermatoloģijas jautājumos, kā arī pirms lāzerķirurģijas, krioterapijas vai citām estētiskās medicīnas procedūrām. Ņemot vērā, ka estētiskā ķirurģija var būt nepieciešama pēc dažādu ādas slimību izārstēšanas, iespēja apmeklēt visus speciālistus vienā klīnikā sniegs ne tikai vislabākos, bet arī visoptimālākos rezultātus īsākā laika posmā. Prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika ir tam īstā vieta. Klīnika atrodas Rīgā, Firsa Sadovņikova ielā 20, Veselības Centra telpu 412. kabinetā. Pieteikties konsultācijai ir iespējams arī mājas lapā – dermatologs.com.

Tāpat kā veselā miesā ir vesels gars, tā arī var droši teikt, ka veselīgā ādā ir veselīgs organisms. Neaizmirsti parūpēties par to!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *