Gāzes plīts remonts pie speciālista jeb kā no tā izvairīties!

Lai lieki naudas līdzekļi nav jāpatērē gāzes plīts remontam un sadzīves tehnika kalpotu pēc iespējas ilgāk, pirms pirkuma veikšanas ļoti rūpīgi jāsaprot savas vēlmes un tirgus iespējas. Ja jāiegādājas gāzes plīts, cilvēki vispirms pievērš uzmanību primāri izskatam, krāsai, cenai, kā arī ražotājfirmai. Tikai nākošajā solī tiek vērtēti daudz būtiskāki parametri: plīts virsmas veids un tās kopšana ikdienā, kā arī plusi un mīnusi, degļi, cepeškrāsns veids, kas būtiski var ietekmēt ēdiena gatavošanas kvalitāti un komfortu un beidzot ar lietošanas ērtumu un tīrīšanas iespējām, kas mūsdienu ritmā ir ārkārtīgi būtiski.

Kā izvēlēties sev piemērotāko gāzes plīti?

Gāzes plīts remonts pie speciālista var izrādīties gana dārgs, tāpēc ieteicams ievērot vairākus nosacījumus, kas palīdzēs maksimāli ilgi izvairīties no gāzes plīts remonta. Jāsaprot, ka mūsdienu iespējas ir ārkārtīgi plašas un iebūvējamo gāzes plīti iespējams pielāgot jebkuram interjeram un cenu diapazons ir piemērots ikvienam maciņam. Klasiskās, lētākās gāzes plītis ar četriem degļiem veikalos nopērkamas vien par 100 eiro, dārgākās – par 700 eiro un vairāk.

Parasti gāzes plītij virsmā ir četri dažāda lieluma degļi, kuru lietojums atkarīgs no traukiem, kas tiks izmantoti- katla, pannas vai tējkannas izmēriem, ja netiek izmantota elektriskā tējkanna. Ir iespējams arī izmantot kombinētās iekārtas, jo atzinīgi tiek vērtētas arī jaukta veida plītis ar trīs gāzes degļi un vienu elektriskais. Te gan jāsaprot, ka gāzes plīts remonts varētu būt dārgāks. Šāds risinājums īpaši noderīgs, ja tiek lietots gāzes balons. Svarīgi arī tas, no kāda materiāla ir gāzes plīts virsma. Visērtāk tīrāmas, taču ar augstākām izmaksām ir keramiskās virsmas.

Nav nepieciešami sērkociņi

Mūsdienās varam izvairīties no sērkociņiem, bez kuriem vēl pirms tikai pārdesmit gadiem nebija iespējams dzīvot! Bet nu jau praktiski visām gāzes plītīm ir automātiskā aizdedze, kas nozīmē, ka ar sērkociņiem vairs jātērējas – atliek vien atgriezt slēdzi un piespiest pogu. Jaunākajiem modeļiem ir arī automātiskā darbības kontrole, kas dod vēl papildu drošību. Ja, piemēram, ēdiena gatavošanas laikā pēkšņi nodziest gāze, padeve tiek atslēgta. Gāzes plītis ir aprīkotas arī ar dažādām cepeškrāsnīm, piemēram, gāzes un elektriskās kas ļauj cept no augšas un apakšas, kā arī izmantot grila režīmu, kā arī konvekciju. Kā papildus pluss ir tas, ka elektriskajā cepeškrāsnī arī īsāks gatavošanas laiks. Konservatīvākai publikai pieejamas arī klasiskās gāzes plītis un tas nozīmē arī lētāku gāzes plīts remontu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *