Montblanc rokas pulksteņi

Šķiet, ikviens luksusa preču lietotājs zina, kas ir Montblanc zīmols – ikona, kas augstākajā vērtē likusi tik vienkāršu ikdienas priekšmetu kā pildspalvu. Tā parasti ir pirmā asociācija ar šo vācu ražotāju, kas nu jau kļuvis arī par modes zīmolu un stila ikonu. Montblanc International ir vācu luksusa rakstīšanas piederumu, pulksteņu, juvelierizstrādājumu, briļļu un ādas izstrādājumu ražotājs, ko bieži identificē ar tā logotipu “Snow peak”.

Vācu luksus, kas atspoguļo statusu sabiedrībā

Montblanc rokas pulksteņi ir viens no kvalitatīvākajiem un zināmākajiem zīmola produktiem. Taču sākotnēji svarīgākais produkts bija cits. Hamburgas baņķieris Alfrēds Nehemias un Berlīnes inženieris Augusts Ebersteins 1906. gadā izgatavoja vienkāršas pildspalvas. Pēc neilga laika biznesu pārņēma Vilhelms Dziambors, Kristians Lozens un vēlāk Klauss Johanness Voss. Viņu pirmais modelis bija Rouge et Noir 1909.gadā. 1910. gadā viņi radīja pildspalvu, kas vēlāk uzņēmumam piešķīra jauno nosaukumu Montblanc.

“Meisterstück” nosaukums, kas tulkojumā no vācu valodas ir “Masterpiece”, ko izmantoja eksportam, pirmo reizi tika izmantots 1924. gadā. Mūsdienās Montblanc zīmols ir arī citām precēm, ieskaitot pulksteņus, dārglietas, smaržvielas, ādas izstrādājumus un brilles. 1977. gadā uzņēmumu iegādājās Alfred Dunhill Ltd. Pēc šī būtiskā notikuma, tika papildināts produktu portfelis un sākotnējais pildspalvu zīmols tika izmantots daudzām citām luksusa precēm, kas pavēra durvis jaunām iespējām. Mūsdienās Montblanc ietilpst Richemont grupā. Tās māsas uzņēmumos ietilpst tādi spēcīgi luksusa zīmoli kā Cartier, Van Cleef & Arpels, Chloé un Baume et Mercier, tādējādi pašlaik Montblanc Richemont pieder Dienvidāfrikas Rupertu ģimenei.

Eirpas augstākais kalns un kvalitāte

Uzņēmums joprojām ražo daudzus atpazīstamus pildspalvu modeļus, taču tā stūrakmens modelis joprojām ir ikoniskais Meisterstück. Katrs modelis ir nedaudz atšķirīgs, tomēr modeļiem, kas izveidoti pēc 1990. gada, ir sērijas numurs, kas atrodas uz pildspalvas gredzena klipa augšpusē. Zem tā parasti ir vārdi “Ražots Vācijā”, kas apliecina nezūdošo kvalitāti. Turklāt pildspalvas vidus daļa spēcīgā apgaismojumā parāda sarkanīgu nokrāsu. Ja attiecīgajai pildspalvai nav šo atribūtu un elementu, iespējams, tā ir viltota.

 Montblanc simbols jeb logotips radīts jau 1913. gadā. Preču zīme, kas identificē zīmolu, ir balta stilizēta sešstaru sniegpārsliņa ar noapaļotām malām, kas uzkritusi uz Eiropā augstākā Mont Blanc kalna. Tāpat uz produktiem tiek izmantots arī skaitlis “4810”, kas ir kalna augstums metros. Tas simbolizē zīmola augsto kvalitāti un senās roku darba spējas.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *