Pulksteņi, kas parāda personību

pulksteņi

Laiks, īpaši mūsdienās, ir īpaša vērtība. Tas ir pamata fundaments un mūsu dzīves mēraukla, jo viss, ko paveicam un kādas pēdas par sevi atstājam nākotnei, ir atkarīgas no laika- cik daudz pagūsim izdarīt un ietekmēt. Īpaša vērtība tā ir veiksmīgajiem, darbīgajiem, aizņemtajiem – jo tad, ja kaut ko dari, laiks patiešām steidzas ātrāk. Neskaitāmie teicieni par to, ka laiks nestāv uz vietas, ka to nevar apstādināt un nevar nopirkt par naudu apstiprina tā nozīmi. Ja par naudu laiku nopirkt nevar, tad var nopirkt izcilu pulksteni. Lai patiesi novērtētu laiku un to pieradinātu, jānēsā laikrādis, kas atbilst cilvēka personībai.

Kvalitātes apliecinājums uz rokas un savu acu priekšā

Pulksteņi, kas gatavoti Šveicē, izceļas ar īpašu pievienoto vērtību. Šveices izstrādājumus raksturo perfekts mehānisms, ko amata meistari gatavo jau no 16.gs.vidus. Tie kalpo nevainojami un noteikti ne reizi nepievils. Tas viennozīmīgi ir ieguldījums ilgtermiņā, jo katra sīkākā detaļa noslīpēta un pārdomāta, lai sniegtu labāko, ko vien pulksteņmeistari var piedāvāt. Mirdzošs tērauds, mūsdienīga funkcionalitāte kvarca vai mehāniskajā laikrādī patiesībā parāda nēsātāja būtību. Smalks, izsmalcināts un elegants simbols sasniegumiem, ko atpazīs līdzīgi domājošie.

Kā radies nosaukums

Vārds “pulkstenis” ir cēlies no vārda “pulsēt”. Piemērojot savu ikdienas pulsu katrai dzīves situācijai, izvēloties atbilstošu aksesuāru– sportisku, biznesa videi vai atpūtai paredzētu, tas nevainojami kalpos precizitātes un izsmalcinātības niansēs. Ja cilvēks ir cienīgs nēsāt īstu luksus laikrādi, kas pasvītros personību un individualitāti, tad personība ir sasniegusi augstāko līmeni, jo ne katrs cilvēks ir spējīgs tos nēsāt. Tā ir arī atbildības sajūta un pienākums– pierādīt, ka nēsātājs spēj būt sinerģijā. Nereti ar ekskluzīvajiem laikrāžiem ir tā, ka tas “nēsā” valkātāju, nevis otrādi.

Laikrāžus iedala pēc mehānisma veida. Ir mehāniskie, elektroniskie, analogie un digitālie laikrāži. Tāpat tie var atšķirties pēc pielietošanas veida, piemēram, kabatas, rokas, sienas, atompulksteņi, ūdens, modinātāji. Mehāniskais laikrādis ir tāds pulkstenis, kura darbībai nepieciešamā enerģija tiek radīta un uzkrāta mehāniskā veidā.

Laikrādisjau gadsimtiem ilgi mēra laiku

Pirmie mehāniskie laikrāži ar zobratiem tika izgudroti jau tālajā 10. gadsimtā. Lai tie sāktu strādāt, kā enerģijas avotu iesākumā izmantoja ūdeni, kas bija ikvienam pieejams resurss. Vēlāk, kad tika izgudrots svārsta mehānisms, sāka izmantot atsvarus. Liels mīnuss bija tas, ka pulksteņu mehānismi bija lieli un tos bija sarežģīti pārvietot. Tas arī ir iemesls, kāpēc laikrāžus sākotnēji būvēja ēkās un torņos. Torņu pulksteņiem bija tikai stundu rādītājs un tie neparādīja minūtes. Viens no slavenākajiem laikrāžiem pasaulē ir BigBens Londonā.

Līdz ar kopējo tehnoloģisko progresu, zinātnes un ražošanas attīstība ļāva samazināt laikrāžu izmērus un jau 15. gadsimtā tika radīti laikrāži mājām, kamēr 16. gadsimtā pirmie pārnēsājamie laikrāži. Būtisks pavērsiens bija 1675. gads, kad Kristiāns Heigenss un Roberts Huks izgudroja spirālatsperi, kas ļāva kontrolēt balansa rata svārstību ātrumu. Tas bija revolucionārs izgudrojums, kas palielināja laikrāžu precizitāti un ļāva samazināt laikrāža mehānisma izmērus. Divus gadsimtus vēlāk radās gandrīz visi lielākie atklājumi, kas uz visiem laikiem mainīja pasauli – minūšu atkārtotājs, turbijons, jūras hronometrs, kas pārbaužu laikā 10 nedēļu laikā spēja nodrošināt 5 sekunžu kļūdu. Pirmie rokaspulksteņi parādījās 19. gadsimta beigās un pēc būtības tie bija uzlaboti kabatas pulksteņi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *