Uztura speciālists Rīgā – luksus vai ikdienas nepieciešamība?

uztura speciālists Rīgā

Mūsdienās tik daudz tiek diskutēts par veselīga uztura jautājumiem un to, ka jādzīvo veselīgi. Bet to, ko īsti nozīmē dzīvot veselīgi, zina vien retais. Ir tik daudz diētu un aktivitāšu, kas var sniegt pretējo efektu – sabojāt veselības stāvokli. Aktīvs dzīvesveids un veselīgs uzturs ir jebkāda rīcība, kas uzlabo ne tikai cilvēka fizisko, bet arī garīgo un, primāri, emocionālo veselību. Tas ir iemesls, kādēļ svarīgi aplūkot veselīga dzīvesveida veicināšanu ilgtermiņā – sākot no bērnības līdz pat senioru vecumam.

Speciālists, kas spēj noteikt veselīgu dzīvesveidu

Uztura speciālists Rīgā ir profesionālis, kas var parādīt pareizo virzienu uztura jautājumos un tā sabalansēšanā ar ikdienu, darbu un atpūtu. Par veselīgu uzturu mūsdienās pieejams ārkārtīgi plašs informācijas apjoms. Jau ievadot interneta meklētājā informāciju par veselīgu uzturu, iespējams saņemt milzīgu apjomu ar informāciju. Ļoti vēlams neuzticēties paziņu izteiktajam viedoklim vai interneta forumiem, bet drošības pēc savu viedokli pārbaudīt pie profesionāla, zinoša un uzticama uztura speciālista, kas ir specializējies šajos jautājumos, iegūstot medicīnisku izglītību.

Uztura speciālists patiešām var pateikt to, kā dzīvot veselīgāk, nekaitējot organismam! Galvenie speciālista darba lauki ir šādi:

  • Ieteikt izvēlēties pareizu uzturu dažādos dzīves posmos – bērniem un jauniešiem, sportistiem, grūtniecēm, kā arī sievietēm menopauzes laikā;
  • Sagatavot un izskaidrot veselīga uztura pamatprincipus atbilstoši pacienta vecumam, dzīves veidam un izvērtējot nepieciešamo svara korekciju;
  • Nepieciešamo diētu noteikšana dažādu saslimšanu gadījumos, piemēram, cukura diabēta, locītavu slimību, vairogdziedzera slimību, kuņģa, aknu, nieru, onkoloģisko saslimšanu gadījumā;
  • Palīdzības sniegšana, ja ir alerģijas un produktu nepanesība;
  • Anoreksijas un bulīmijas saslimšanu ārstēšana un profilakse.

Veselīgi dzīvot jāmācās jau no bērnības

Jo ātrāk cilvēks izvēlas dzīvot veselīgi, jo ilgāk iespējams uzturēt šādu uzvedību ilgtermiņā ir lielāka iespēja būt veselam. Tas nozīmē, ka ļoti būtiski bērnam piedāvāt dzīvot aktīvi un ēst veselīgi, tāpēc svarīgi jau mazotnē veidot pozitīvu attieksmi pret veselīgām maltītēm un fiziskajām aktivitātēm. Liekā svara, neveselīga un nepilnvērtīga uztura problēmas mūsdienās ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki nav ar sevi apmierināti un jūtas nepilnvērtīgi.

Jāmaina ne tikai ēšanas paradumus, bet arī domāšana

Lielākais darbs ir stādāt ar sevi emocionāli, tāpēc uztura speciālists ir arī psihologs, kas spēj uzmundrināt un palīdzēt. Galvenais speciālista mērķis ir kardināli mainīt pacientu domas par uzturu un tā lietošanas paradumiem. Izveseļošanās rezultāts ir uzskatāms:

  • labāks miegs;
  • mirdzošāka āda;
  • pozitīvisms;
  • labāks garastāvoklis.

Strādājot ar ļoti individuālu pieeju, kas palīdz izveidot personalizētu un individuālu ēdienkarti, speciālisti ņem vērā vairākus svarīgus aspektus: pacienta vecumu, paradumus, garšas īpatnības, dzīvesveidu u.c. Bieži vien nepieciešama vizīte arī pie fizioterapeita, lai sakārtotu ķermeni fiziski, jo, diemžēl, biežākās ēšanas problēmas ir cilvēkiem, kas ir mazkustīgi. Kā atzīmē uztura speciālisti- diemžēl, pat vislabākie plāni nestrādās, ja pacients pats nevēlēsies mainīt esošo situāciju, jo pārmaiņas jāpieņem emocionāli un tās sākas cilvēka galvā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *